معرفی ارز دیجیتال ترون

معرفی ارز دیجیتال ترون

تاریخچه ارز دیجیتال ترون

ارز دیجیتال ترون در سال 2017 توسط یک سازمان خصوصی مستقر در کشور سنگاپور موسوم به Tron Foundation احداث شد. جاستین سان نام مردی است که مؤسس مدیرعامل این شرکت می‌باشد؛ که دارای گروه بسیار حرفه‌ای می‌باشد. این شخص یکی از افراد مشهور در حوزه فناوری است. ترون در ابتدا به صورت توکن مبتنی بر اتریوم ایجاد شد، اما در سال 2018 به شبکه شخصی خود مهاجرت کرد. ارز دیجیتال ترون را به اختصار TRX می‌نامند در واقع شبکه Tron از رمزنگاری خود به نام Tronix (TRX) استفاده می‌کند.

شبکه ترون یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک سیستم سرگرمی محتوای دیجیتالی آزاد و رایگان و سرتاسری با تکنولوژی ذخیره‌سازی توزیع شده است و امکان اشتراک‌گذاری آسان و کم‌هزینه به صرفه از محتوای دیجیتال را فراهم می‌آورد.این شبکه با استفاده از ویژگی های تکنولوژی شبکه blockchain و peer-to-peer (P2P) تلاش دارد با از میان برداشتن واسطه ها، فاصله میان سازندگان محتوا و استفاده کنندگان محتوا را از بین ببرد. نتیجه این تلاش کاهش هزینه کلی برای مصرف کننده و بهبود به دست آوری ارز طریق دریافت مستقیم برای تولید کننده محتوا است. حاصل این کار ایجاد وضعیت برنده- برنده برای مصرف کننده و تولید کننده است.

 

ارز دیجیتال ترون چیست؟

ارز دیجیتال ترون را می‌توان را در صرافی‌هایی مانند Liqui و Binance با مبادله آن برای سایر ارزهای رمزنگاری‌شده مانند ETH یا BTC خریداری کرد. خرید با ارزها و پول‌های رسمی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. بنیاد ترون امکان ذخیره و استفاده از ارز دیجیتال را در فعالیت‌های روزانه خود بسیار آسان کرده است. بنیاد ترون TronLink و TronWallet را به عنوان کیف پول رسمی خود معرفی و توسعه داده است. علاوه بر این کاربران می‌توانند TRX خود را در اکثر مارک‌های کیف پول مشهور مانند Trust Wallet، Ledger، Cobo Wallet ذخیره و استفاده کنند.

ارز دیجیتال ترون می‌تواند توسط مصرف‌کنندگان محتوا جهت پرداخت هزینه دسترسی به مطالب موردنظر  استفاده شود. بعد از پرداخت، ارز دیجیتال به حساب ارائه دهندگان محتوا  واریز می‌شود، سپس دارندگان ترون می‌توانند آن را به ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر مبادله کند، یا می‌توانند برای پرداخت خدمات blockchain از آن استفاده کنند.

 

ارز دیجیتال ترون در سال 2017 توسط یک سازمان خصوصی مستقر در کشور سنگاپور موسوم به Tron Foundation احداث شد. جاستین سان نام مردی است که مؤسس مدیرعامل این شرکت می‌باشد؛ که دارای گروه بسیار حرفه‌ای می‌باشد. این شخص یکی از افراد مشهور در حوزه فناوری است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *