معرفی ارز دیجیتال اتریوم

معرفی ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم یک پلتفرم منبع باز است که از فناوری بلاک چین برای ایجاد و اجرای برنامه‌های دیجیتالی غیر متمرکز یا “dapps” استفاده می‌کند؛ و به کاربران امکان می‌دهد معاملات مستقیمی با یکدیگر انجام دهند تا بدون داشتن یک واسطه، کالا و خدمات خود را مبادله کنند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند برای انتقال پول، انعقاد قرارداد فروش و حتی جمع آوری کمک‌های مالی برای پروژه جمعی خود از آن استفاده کنند.

این فناوری از طریق شبکه جهانی رایانه‌ای که با هم به عنوان یک ابر رایانه کار می‌کنند، عمل می‌کند. این شبکه قراردادهای هوشمند را مونتاژ و اجرا می‌کند، برنامه‌هایی که از نظر تئوری مستقل از هرگونه مداخله یا سانسور شخص ثالث هستند، زیرا بلاک چین این پلتفرم در برابر دست‌کاری مقاومت دارد.

اتریوم یک بستر جهانی و غیرمتمرکز برای انتقال پول است. در این پلتفرم، می‌توانید کدی بنویسید که ارزتان را کنترل کند و برنامه‌هایی را که در همه جای دنیا قابل دسترسی است، بسازید. ارز پایه‌ای که در شبکه استفاده می‌شود اتر نام دارد.

 

تاریخچه ایجاد ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم توسط ویتالیک بوتین 19 ساله روسی-کانادایی تأسیس شد، این سیستم نه تنها یک پلتفرم بلکه یک زبان برنامه نویسی (Turing کامل) است. هدف آن استفاده از فناوری‌هایی بود که از ارز دیجیتالی بیت کوین استفاده می‌کردند و از آن برای آزاد کردن همه سازمان‌ها، تجارت‌ها و ارزها برای استفاده از این پلتفرم بود. این پلتفرم،  دارای یک سیستم غیر متمرکز خودمختار است و هیچ کسی آن را کنترل نمی کند. این یک نقطه قوت است و نقصی برای آن نیست، زیرا از طریق هزاران رایانه داوطلب در سراسر جهان اجرا می‌شود و این بدان معنی است که هرگز نمی‌تواند آفلاین شود. علاوه بر این، اطلاعات شخصی کاربران روی رایانه‌های شخصی خود باقی می‌ماند.

تفاوت بین اتریوم و اینترنت در این است که همه این توافق‌نامه‌ها و کلیه داده‌های مربوط به معامله شما در دفترخانه‌های شخصی Blockchain ذخیره می‌شود، نه در برخی از سرویس‌های ابری مانند گوگل درایو یا سایر سرویس‌های ذخیره، به همین دلیل امنیت آن بسیار بالا است.

 

اتریوم یک پلتفرم منبع باز است که از فناوری بلاک چین برای ایجاد و اجرای برنامه‌های دیجیتالی غیر متمرکز یا “dapps” استفاده می‌کند؛ و به کاربران امکان می‌دهد معاملات مستقیمی با یکدیگر انجام دهند تا بدون داشتن یک واسطه، کالا و خدمات خود را مبادله کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *